04 березня 2020 р. на базі Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді відбувся обласний навчально-практичний семінар методистів та заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів позашкільної освіти області на тему: "Основні напрями розвитку STEM освіти та їх реалізація у закладах позашкільної освіти області".

 

У заході взяли участь 42 педагоги із районних закладів позашкільної освіти області, ОТГ, міст обласного значення та ТОКЦНТТШУМ. Семінар відкрила перший заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ганна Зварич. Вона зупинилася на питанні основних пріоритетних напрямів розвитку науково-технічної творчості в умовах децентралізації.

Робота семінару складалася з двох частин.

            Теоретичну частину семінару підготували фахівці у сфері освіти: завідувач Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського ОКІППО - Світозара Хома, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області - Микола Фука, директор ТОКЦНТТШУМ - Йосиф Кохан, заступник директора з НВР - Ольга Зіньчишин, завідувач методичного відділу - Наталія Кривокульська.

У теоретичній частині семінару були розглянуті питання:

-          стратегія розвитку та освітні навчальні програми в закладах позашкільної освіти;

-          формування креативного, творчого, інноваційного мислення дітей та учнівської молоді в умовах закладу позашкільної освіти;

-          реалізація STEM освіти у закладах позашкільної освіти області;

-          особливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів позашкільної освіти;

-          система затвердження навчальних програм гуртків для закладів позашкільної освіти. Нові навчальні програми. Обласний конкурс на кращу методичну розробку.

Практична частина семінару складалася з питань, що підготовили педагоги-практики. З презентаційними творчими напрацюваннями виступили педагоги області та м. Тернополя:

-          Ольга Урманець, методист Великобірківського БТТШ Тернопільського району;

-          Олена Митулинська, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗТМР "СЮТ";

-          педагоги ТОКЦНТТШУМ: Олег Жандаренко, Віталій Лізогуб, Микола Горбулько, Наталія Попович, Ольга Гурська.

Учасники семінару обмінялися досвідом роботи. У своїх виступах наголосили, що методична робота в закладах позашкільної освіти – це допомога педагогічним працівникам у реалізації актуальних завдань з розвитку, удосконалення і підвищення професійного рівня, STEM освіти, збагачення творчого потенціалу педагогічного колективу, досягнення оптимальних результатів. Обмін досвідом був надзвичайно конструктивним та дієвим.

Насичена змістовна програма сприяла створенню ділової атмосфери, зацікавленому професійному спілкуванню. Учасники семінару мали можливість отримати новий досвід та приємні враження.

semi metod2020 1

semi metod2020 2

semi metod2020 3

semi metod2020 4

semi metod2020 5

Додати коментар


Захисний код
Оновити